خرید عصاره بره موم که یکی از مشتقات بره موم است در مراکز فروش فرآورده های زنبور عسل به دو صورت عمده و خرده عرضه می گردد. بره موم از مواد مختلفی تشکیل شده است. تقریبا نیمی از بره موم را رزین تشکیل می دهد. رزین از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. زنبورداران بهترین نوع عصاره بره موم را که در واقع اصل است با قیمتی مناسب عرضه و به فروش می رسانند.

بره موم چیست؟

بره موم ماده ای خمیری شکل با بویی مطبوع است که توسط زنبور عسل تولید میشود. بره موم یک محصول جانبی از کندوی زنبور عسل است. بره موم به اندازه عسل طبیعی شناخته شده نیست اما خواص دارویی آن از عسل طبیعی بییشتر است. قیمت هر کیلو بره موم از هر کیلو عسل طبیعی بیشتر است. بره موم در طب سنتی و طب اسلامی برای درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. این محصول در رنگ های سبز، سیاه و قهوه ای در بازار موجود است.

رنگ بره موم تا حدود زیادی به رنگ ترکیبات تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بره موم تشکیل شده از صمغ گیاهان، گرده گل و موم عسل است. بره موم قابلیت حالت پذیری در دماهای مختلف را دارد. در دمای بالا بره موم نرم و حالت پذیر است اما در دماهای پایین بره موم سخت و شکننده میشود. این تغییر حالت بره موم به دلیل وجود موم عسل در آن است.

بره موم در کندوی عسل به عنوان ماده ضد عفونی کننده کاربرد دارد. هم چنین بره موم توسط زنبور های کارگر به عنوان سیمانی برای بستن درز ها و شکاف های ایجاد شده در دیواره کندو به کار میرود. برداشت بره موم به کمک وسیله ای به نام تله بره موم انجام میشود. تله بره موم یک تخته است که پر لز شکاف و منفذ میباشد. زنبور عسل به طور غریزی این شکاف ها را با بره موم پر میکند. زمانی که تله بره موم از بره موم پر شد، زنبوردار آن را از کندو خارج کرده و بره موم را برداشت میکند.

عصاره بره موم

در بره موم یک سری ترکیبات شیمیایی وجود دارد. این ترکیبات هیچ گونه ضرر و زیانی ندارد بلکه در واقع با برخی بیماری ها از جمله آسم، سرفه، سرماخوردگی مبارزه می کند.
می توان گفت که این ترکیبات شیمیایی با توجه به منطقه و منبع جمع آوری متفاوت است.

مواد تشکیل دهنده بره موم

  • رزین ها
  • موم و اسیدهای چرب
  • روغن ها
  • مواد آلی و معدنی
  • اسیدهای آمینه های متفاوت
  • 14 عنصر ریز معدنی که مهمترین آن ها آهن و روی است.

خرید عصاره بره موم

فواید و خواص عصاره بره موم

بره موم ماده ای ضد میکروب و ضد تومور است و از رشد تومور در بدن جلوگیری میکند. بره موم به دلیل داشتن آنتی اکسیدان باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. بره موم برای تقویت روده مفید است و باعث درمان کولیت روده میشود. مصرف بره موم به التیام زخم ها کمک میکند. بره موم برای پوست و برای رحم مفید است. مصرف بره موم باعث بهبود عملکرد ریه ها میشود. بره موم خواص بیولوژیک دارد و برای آب مروارید چشم مفید است. درمان عفونت مجاری ادراری یکی دیگر از خواص بره موم است. بره موم برای درمان زخم معده مفید است و سرماخوردگی را درمان میکند.

خرید عصاره بره موم

مشتقات بره موم مانند عصاره بره موم را می توان از مراکز معتبر تهیه و خریداری نمود.این مراکز فرآورده های زنبور عسل را به دو صورت عمده و خرده به فروش می رسانند.عصاره بره موم و تمام فرآورده های زنبور عسل توسط زنبورداران مرکز عسل یاس به تمام نقاط کشور ارسال می شود.جهت خرید و ثبت سفارشات با زنبورداران این مرکز در تماس باشید.