فروش بهترین عصاره بره موم با قیمت مناسب در مرکز عسل یاس به وسیله این سایت امکانپذیر است. برای آشنایی با خواص عصاره بره موم و نحوه تولید و مصرف آن با مقاله زیر همراه باشید.

فروش عصاره بره موم

خرید اینترنتی عصاره بره موم

بره موم محصول جانبی از کندوی زنبور عسل است. این فرآورده دارای خواص دارویی زیادی است. خواص بره موم حتی از عسل که محصول معروف زنبور عسل میباشد بیشتر است. زنبور عسل بره موم را با جمع آوری صمغ، و ترکیب آن با گرده گل و عسل و موم تولید میکند. بره موم در رنگ های سبز، سیاه و قهوه ای یافت میشود. مرغوب ترین نوع آن بره موم سبز است که قیمت بالاتری نسبت به رنگ های دیگر دارد.

رنگ بره موم بستگی به رنگ صمغ گیاهی موجود در آن دارد. بره موم دارای خاصیت شکل پذیری است. بره موم ماده ایی خمیری است که بویی مطبوع دارد. این محصول در دمای بالا خمیری و در دماهای پایین حالتی خشک و شکننده دارد. این حالت پذیری به دلیل وجود موم در بره موم است.

بره موم در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود. بره موم را به کمک وسیله ای به نام تله بره موم برداشت میکنند. در کندو از بره موم به عنوان ضد عفونی کننده و آنتی بیوتیک قوی بهره میبرند. هم چنین از آن برای بستن درز ها و شکاف های ایجاد شده در دیواره کندو استفاده میشود. تله بره موم یک تخته است که دارای شکاف و منافذ زیادی است.

پس از قرار دادن تله بره موم در کندو، زنبور های عسل آن را با بره موم پر میکنند. زنبورداران پس از پر شدن تله بره موم آن را خارج کرده و بره موم را به کمک یک کاردک از تله برداشت میکنند. در بازار بره موم به دو صورت خام و فرآوری شده یافت میشود. بره موم خام همان ماده خمیری است که زنبور عسل در کندو تولید میکند. بره موم خام برای دستگاه گوارشی قابل جذب نیست.

به همین علت بره موم را فراوری میکنند. در فرآوری بره موم، مولکول های درشت غیر قابل جذب آن به مولکول های کوچک قابل هضم تبدیل میشوند. بره موم فرآوری شده به صورت قرص، کپسول، پودر و عصاره بره موم تولید میشود. بره موم بعد از فرآوری تغییری در خواصش ایجاد نمیشود.

فروش عصاره بره موم

فروش عصاره بره موم

زنبور عسل برای تولید کردن بره موم به خارج از کندو برای جمع آوری صمغ میرود. جدا کردن صمغ به وسیله آرواره ها و پاهای زنبور عسل انجام میشود. زنبور عسل صمغ را پس از جمع آوری قطعه قطعه کرده و به کمک بزاق خود چسبناک میکند. زنبور عسل در پاهای عقبی خود دارای دو عدد کیسه است که به آن ها کیسه گرده گفته میشود. علاوه بر جا به جایی گرده گل، زنبور عسل برای جا به جایی صمغ نیز از کیسه های گرده استفاده میکند.

زنبور عسل صمغ را به کندو میبرد و زنبور ها آن را با موم و گرده و عسل ترکیب میکنند و بره موم میسازند. بره موم یک آنتی بیوتیک بسیار قوی است. همچنین یک ضد میکروب موثر به حساب می آید. مصرف بره موم از رشد تومور جلوگیری میکند. در گذشته از بره موم برای التیام زخم ها استفاده میشد. بره موم سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند.

بره موم به درمان کولیت روده کمک میکند. مصرف بره موم باعث بهبود عملکرد ریه ها میشود. به بره موم چسب زنبور عسل نیز گفته میشود. بره موم برای پاکسازی محیط دهان مفید است. این محصول سینه پهلو و نقرس را درمان میکند. درمان بیماری های ریوی یکی دیگر از خواص بره موم است. بره موم تورم و التهاب گلو را درمان میکند.

مرکز عسل یاس عرضه کننده عصاره بره موم اصل با قیمت مناسب است جهت خرید با مدیر فروش در تماس باشید.