خرید بره موم سبز با قیمت مناسب در مرکز عسل یاس انجام میشود. آیا با خواص بره موم آشنا هستید؟ در این مقاله با بره موم ، نحوه تولید آن، خواص آن و طریقه مصرف بره موم آشنا  میشوید.

خرید بره موم سبز

بره موم کیلویی چند

بره موم یک ماده خمیری با بویی مطبوع است که زنبور عسل آن را به طور مستقیم تولید میکند. این ماده محصول جانبی کندوی زنبور عسل است. بره موم خواص دارویی فراوانی دارد. خواص دارویی بره موم حتی از عسل طبیعی نیز بیشتر است. اما این محصول نسبت به عسل طبیعی کمتر شناخته شده است. بره موم قیمت بالاتری از عسل طبیعی دارد.

بره موم در رنگ های سبز، قهوه ای، سبز مایل به زرد و سیاه در بازار موجود است. مرغوب ترین بره موم نوع سبز رنگ آن است. رنگ بره موم به ترکیبات موجود در آن بستگی دارد. بره موم تشکیل شده از گرده گل، عسل، موم و صمغ گیاهان است. بره موم در کندوی عسل به عنوان ماده ضد عفونی کننده قوی استفاده میشود. از بره موم برای پر کردن شکاف ها و منافذ ایجاد شده در دیواره کندو استفاده میشود.

بره موم دارای خاصیت شکل پذیری میباشد که این به دلیل وجود موم در آن است. بره موم در دمای پایین خشک و شکننده و در دمای بالا خمیری است. برداشت بره موم به کمک تله بره موم انجام میشود. تله بره موم تخته ای است که دارای شکاف ها و منافذ بسیاری میباشد. زمانی که زنبوردار تله بره موم را در کندو عسل قرار میدهد زنبور ها طبق غریزه خود تله را از بره موم پر میکنند.

بره موم در دو شکل بره موم خام و بره موم فراوری شده در بازار موجود است. بره موم خام همان بره موم برداشت شده از کندوی عسل است. بره موم خام دو مشکل دارد. مشکل اول وجود ناخالصی هایی در آن است و مشکل دوم غیر قابل هضم بودن آن در دستگاه گوارش است. برای رفع این دو مشکل بره موم را فراوری میکنند. بره موم فرآوری شده مولکول های قابل جذب دارد و خواص بره موم را در خود حفظ کرده و خالص تر است. پودر بره موم، عصاره بره موم، کپسول بره موم و قرص بره موم اشکال مختلفی از بره موم فرآوری شده هستند.

خرید بره موم سبز

خرید بره موم سبز

زنبور عسل برای تولید بره موم ابتدا کندو را برای جمع آوری صمغ ترک میکند. زنبور ها صمغ را از روی گیاهان به کمک پاها و آرواره های خود جدا میکنند. سپس آن را به قطعات کوچکتر تبدیل میکنند و تا کندوی عسل حمل میکنند. زنبور عسل صمغ خرد شده را در کیسه های گرده قرار میدهند. زمانی که صمغ وارد کندو شد، زنبور عسل آن را با گرده و موم و عسل ترکیب میکند و بره موم میسازد.

بره موم یک آنتی بیوتیک طبیعی است. این محصول ضد میکروب و ضد قارچ است. مصرف بره موم از رشد تومور در بدن جلوگیری میکند. بره موم باعث بهبود سیستم ایمنی بدن میشود. مصرف بره موم برای درمان کولیت روده مفید است. بره موم باعث بهبود عملکرد ریه ها میشود. بره موم برای رحم مفید است. این محصول زخم ها را التیام میبخشد.

بره موم برای درمان سینه پهلو مفید است. این محصول زخم معده را درمان میکند. مصرف بره موم سرطان را کنترل میکند و باعث درمان عفونت مجاری تناسلی میشود. بره موم برای درمان بیماری های ریوی مفید است. مصرف بره موم التهاب گلو و سرماخوردگی را درمان میکند.بره موم خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد. بره موم برونشیت و ورم معده را دمان میکند.

مرکز عسل یاس عرضه کننده بره موم و سایر محصولات زنبور عسل است. برای اطلاع از قیمت با مدیر فروش در تماس باشید.