قیمت موم شمع سازی با کیفیت در فروشگاه اینترتنی عسل یاس قابل استعلام است. برای آشنایی بیشتر با انواع موم زنبور عسل طبیعی و کاربرد های آن در صنایع مختلف با مقاله زیر همراه باشید.

قیمت موم عسل

خرید موم عسل

موم زنبور عسل یکی از فرآورده های جانبی زنبور عسل است که با زحمت و تلاش فراوان زنبور ها در کندوی عسل تولید میشود. موم زنبور عسل کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد. اما در کندو نیز وجود موم نقش مهمی ایفا میکند. موم عسل ماده ای است که زنبور عسل به وسیله آن خانه های کندوی عسل را میسازد. این خانه های مومی محل تولید مثال زنبور عسل و همچنین نگهداری و ذخیره غذای زنبور عسل است. ژل رویال، گرده گل و عسل که فرآورده های مهم زنبور عسل هستند در این خانه های مومی ذخیره و نگهداری میشوند.

موم توسط غده های سطح شکمی زنبور عسل تولید میشود. موم زنبور عسل پس از تولید شفاف و بیرنگ است، زنبور عسل آن را میجود و پس از حویدن رنگ آن زرد یا قهوه ای روشن میشود. موم زنبور عسل در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی و تولید محصولات شمع سازی همچنین در صنعت زنبورداری کاربرد دارد. موم در بازار به صورت کلوخ، ورقه ای و قالبی عرضه میشود. در صنعت زنبورداری از موم عسل برای سرعت در تولید محصولات زنبور عسل استفاده میشود.

موم زنبور عسل ماده ای است که زنبور از آن برای ساخت خانه های شش ضلعی در کندو استفاده میکند.. تولید موم در کندو به وسیله زنبور ها زمانبر و پرهزینه است. به همین علت زنبوراران برا افزایش سرعت تولید محصولات خود از موم آماده استفاده میکنند. زنبورداران از موم ورقه ای در کندو های خود بهره میبرند. موم ورقه ای یا موم آج شده همان موم زنبور عسل است که در دستگاه موم آج کنی آج شده و آماده قرار گیری در کندوی عسل است.

قیمت موم شمع سازی

قیمت موم شمع سازی

منظور از آج در موم ورقه ای آج شده همان خانه های شش گوش است که زنبور عسل در آنها عسل و ژل رویال تولید میکند. زنبورها برای تولید نیم کیلو موم باید سه و نیم کیلو عسل مصرف کنند و این از نظر اقتصادی برای زنبوردار به صرفه نیست. علاوه بر این زمان زیادی طول میکشد تا زنبور ها موم کافی برای عرضه را در کندو تولید کنند. زنبورداران موم ورقه ای آماده را در کندو قرار میدهند تا یک مرحله از روند تولید عسل و ژل رویال را به جلو بیندازند.

زمانی که موم ورقه ای در کندو قرار میگیرد، زنبور های عسل با تولید موم توسط غده های شکمی خود، بر ارتفاع آج های موم ورقه ای می افزایند تا جای بیشتری برای ذخیره محصول داشته باشند. زنبورداران باید در تهیه و خرید موم دقت کافی داشته باشند. موم به کاربرده شده در کندو باید کاملا خالص و تصفیه شده باشد. وجود ناخالصی در موم درون کندو برای سلامت کلنی و محصول آن خطر ناک است. همچنین سلامت مصرف کننده را به خطر می اندازد.

یکی از ناخالصی هایی که میتواند در موم وجود داشته باشد ماده ای به نام پارافین است. پارافین ماده ایی سمی و خطرناک است که با سوزاندن موم میتوان وجود آن را در موم تشخیص داد. در صنعت شمع سازی بیشتر از موم های رنگی استفاده میشود. موم رنگی برای ساختن شمع های یوگا و مدیتیشن استفاده میشوند. موم رنگی هم میتواند از رنگ های طبیعی ساخته شده باشد هم از رنگ های شیمیایی. قیمت موم های رنگی طبیعی از موم های رنگی شیمیایی کمی بیشتر است. در مرکز عسل یاس انواع موم قالبی، موم کلوخ، موم ورقه ای و موم رنگی شمع سازی عرضه میشود. برای سفارش موم با مدیر فروش در تماس باشید.