خرید و فروش موم زنبور عسل برای شمع سازی از فروشگاه اینترنتی عسل یاس امکانپذیر است. در این مقاله در رابطه با موم عسل و طریقه تهیه آن و کاربرد های مختلف موم در صنیع مختلف همچنین قیمت موم درجه و درجه دو صحبت شده است.

خرید موم زنبور عسل

خرید موم قالبی یا موم کلوخ

موم زنبور عسل ماده ای است که زنبور عسل آن را به صورت مستقیم تولید میکند. موم یکی از محصولات جانبی زنبور عسل است که وجود آن برای جمعیت زنبور عسل بسیار مهم است. موم زنبور عسل توسط غده های سطح شکمی زنبور عسل تولید و ترشح میشود. موم در ابتدا بی رنگ است. زنبور عسل موم بی رنگ تولید شده را با آرواره های خود جویده و رنگ آن به زرد تغییر پیدا میکند.

موم زنبور عسل ماده اولیه برای ساختن خانه های کندوی زنبور عسل است. زنبور عسل پس از جویدن موم  با آن خانه های شش ضلعی کندوی عسل را تشکیل میدهد. این خانه های مومی محل نگهداری لارو های زنبور عسل و هم چنین محل ذخیره ی گرده گل و عسل که غذای زنبور عسل میباشد است. خانه های مومی کندو محل ذخیره ژل رویال و محل زندگی جمعیت زنبور عسل است. موم عسل یک محصول جانبی برای زنبور عسل است.

زنبور عسل برای تولید نیم کیلو موم سه کیلو عسل مصرف میکند. علاوه بر این تولید موم توسط خود زنبور ها بسیار پر هزینه و زمان بر است. به همین علت زنبورداران برای تولید محصول و سرعت در کار برای کلنی های خود از موم آماده ورقه ای آج شده استفاده میکند. موم آج شده به همان موم طبیعی زنبور عسل گفته میشود که در دستگاه موم آج کن به صورت آج شده در آمده است. منظور از آج همان خانه های شش ضلعی روی موم است. زمانی که زنبوردار موم آج شده را در کندو قرار میدهد، زنبور های عسل با تولید موم عسل به ارتفاع آج های آن می افزایند.

فروش موم رنگی

فروش موم ورقه ای رنگی

از موم عسل در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده های زیادی میشود. موم کاربرد های بسیاری دارد. یکی از همین کاربرد ها که به آن اشاره شد بازگست به چرخه زنبورداری است. موم را میتوان به صورت خوراکی به همراه خود عسل مصرف کرد اما موم برای لوله گوارشی قابل جذب نیست. از موم عسل برای تولید لوازم آرایشی استفاده میشود. یکی از کاربرد های موم که به شکل خاصی در بازار موجودد است در اپیلاسیون یا از بین بردن موهای زائد است. از موم در قلبسازی و مجسمه سازی استفاده میشود. همچنین موم زنبور عسل در صنعت ساخت شمع نیز کاربرد دارد.

موم به دو صورت در بازار یافت میشود: موم ورقه ای و موم قلبی یا موم کلوخ. در هنگام تهیه موم زنبور عسل باید دقت داشته باشید که موم کاملا خالص و تصفیه شده باشد. اگر مومی که قرار است به چرخه زنبورداری وارد شود و زنبور عسل با آن محصول کندو را تهیه کند دچار ناخالصی باشد هم سلامت زنبور عسل و هم سلامت و کیفیت محصول به خطر می افتد. یکی از ناخالصی های شایع در موم ها ماده ای شیمیایی به نام پارافین است. برای تشخیص وجود یا عدم وجود پارافین در موم میتوانید مقدار کمی از موم را روی آتش بسوزانید، اگر موم حاوی پارافین باشد بوی پارافین بلند میشود.

یکی از پرطرفدار ترین موم های عسل ورقه ای موم های رنگی هستند. از موم های ورقه ای برا تولید شمع های طبیعی رنگی استفاده میشود. دو نوع موم رنگی در بازار موجود است: موم هایی که با رنگ شیمیایی رنگ شده اند و موم هایی که رنگشان طبیعی و مجاز است. مرکز عسل یاس موم طبیعی رنگی را در اختیار شما عزیران قرار میدهد. برای سفارش انواع موم طبیعی و رنگی با مدیر فروش در تماس باشید.