مرکز عسل یاس، مرکز خرید و فروش بره موم و فرآورده های بره موم از جمله عصاره بره موم میباشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این محصول و خواص آن و نحوه سفارش و خرید آن با مقاله زیر همراه باشید.

خرید بره موم خام

خرید بره موم خام

بره موم محصول حانبی کندوی عسل است که توسط زنبور عسل تولید میشود. بره موم ماده ای خمیری شکل با بویی مطبوع است که در درجه کیفیت های مختلف در بازار موجود است. بره موم در رنگ های سبز، قهوه ای و سیاه در بازار وجود دارد. بره موم سبز در حال حاضر مرغوب ترین نوع بره موم در بازار است. بره موم در مقایسه با عسل که محصول اصلی زنبور عسل است کمتر شناخته شده است. اما خواص آن از عسل طبیعی بیشتر است. قیمت بره موم بالاتر از قیمت عسل طبیعی میباشد. رنگ بره موم بستگی به ترکیبات تشکیل دهنده آن دار. بره موم تشکیل شده از موم، گرده گل و صمغ و روغن های گیاهی است.

بره موم به دو صورت خام و فراوری شده در بازار موجود میباشد. بره موم خام همان بره مومی است که از کندو برداشت میشود. بره موم خام دارای ناخالصی است که ممکن است برای کسی که آنرا به صورت مستقیم مصرف میکند جالب نباشد. بره موم خام همچنین برای سیستم گوارشی قابل جذب نیست. اما بره موم فراوری شده که همان خواص را برای بدن دارد، کاملا خالص است و برای سیستم گوارشی قابل هضم و جذب میباشد. بره موم در کندوی عسل به عنوان ماده ضد عفونی کننده قوی استفاده میشود. هم چنین به عنوان سیمانی برای بستن درز ها و شکاف های کندو توسط زنبور های عسل. بره موم به چسب زنبور عسل نیز معروف است. بره موم خاصیت حالت پذیری در دما های مختلف را دارد. این ماده در دمای بالا خمیری شکل است و در دمای پایین سخت و شکننده. دلیل حالت پذیری بره موم وجود موم عسل در آن است.

 

فروش عصاره بره موم

فروش عصاره خالص بره موم

زنبور های عسل در کندو دارای غریزه ای هستند که به محض مواجه شدن با شکاف یا منفذ غیر عادی در کندو فورا آن را با بره موم پر میکنند. زنبورداران برای برداشت بره موم از وسیله ای به نام تله بره موم استفاده میکنند. تله بره موم یک تخته پر از شکاف است که زنبوردار آن را در کندو قرار میدهد. زنبورهای عسل بر اساس غریزه ای که دارند تله را از بره موم پر میکنند. زمانی که تله بره موم از بره موم پر شد، زنبوردار آن را از کندو خارج کرده و بره موم را از روی آن برداشت میکنند. زنبور عسل برای تولید بره موم از کند خارج شده و به جمع آوری صمغ میپردازد. زنبور عسل به کمک پاهای خود صمغ را از گیاهان جدا میکند و با آرواره هایش آن را قطعه قطعه میکند. سپس ان را در کیسه پاهای عقبی خود قرار داده و به کندو میبرد. زمانی که بره موم به کندو رسید، زنبور ها آن را با گرده گل و موم عسل ترکیب کرده و بره موم میسازند.

مصرف بره موم باعث تقویت روده و درمان کولیت روده میشود. بره موم د میکروب و ضد تومور است و از رشد تومور در بدن جلوگیری میکند. بره موم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. بره موم برای پوست و رحم مفید است. مصرف بره موم باعث بهبود عملکرد ریه ها میشود. التیام زخم ها یکی از خواص دیگر بره موم است. مصرف بره موم آب مروارید چشم را درمان میکند. مصرف بره موم باعث درمان زخم معده میشود. بره موم برای بهداشت دهان و دندان بسیار مفید است. مرکز عسل یاس عرضه کننده انواع محصولات زنبور عسل از جمله بره موم است. برای سفارش و اطلاع از قیمت بره موم و فرآورده های آن با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.