قیمت ویژه بره موم سبز طبیعی خام و فرآوری شده در مرکز عسل یاس قابل استعلام است. برای آشنایی با این محصول و خواص آن برای سلامتی انسان مقاله زیر را مطالعه نمایید.

قیمت بره موم سبز

خرید بره موم اصل

بره موم یک محصول جانبی از کندوی زنبور عسل است که ماده ای خمیری شکل با بویی مطبوع و گیاهی میباشد. بره موم از محصول اصلی زنبور عسل یعنی عسل طبیعی کمتر شناخته شده است اما خواصی بیشتر از عسل طبیعی برای سلامت بدن انسان دارد. قیمت هر کیلو بره موم خام از قیمت هر کیلو عسل طبیعی بیشتر است. از بره موم در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود. بره موم خام ماده اولیه ساخت بسیاری از دارو ها و مواد بهداشتی میباشد. بره موم در بازار در رنگ های قهوه ای، سبز و سیاه دیده میشود.

رنگ بره موم تا حد زیادی به ترکیبات تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بره موم تشکیل شده از موم، گرده گل و صمغ و روغن های گیاهی است. رنگ بره موم به رنگ صمغ موجود در آن بیشتر بستگی دارد. بره موم خاصیت حالت پذیری دارد. یعنی در دمای بالا خمیری و نرم است و در دمای پایین سخت و شکننده میشود. بره موم به دلیل وجود موم دارای این خاصیت حالت پذیری است. بره موم در کندو به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده قوی توسط زنبور های عسل استفاده میشود. در حقیقت بره موم محیط داخلی کندو را از میکروب پاک نگه میدارد. بره موم همچنین به عنوان سیمانی برای بستن درز ها و شکاف های موجود در دیواره کندو استفاده میشود.

بره موم در بازار ایران در دو دسته به فروش میرسد. بره موم خام و بره موم فرآوری شده. بره موم خام همان بره مومی است که توسط زنبور دار به صورت مستقیم از کندو برداشت میشود. بره موم خام دارای مولکول های درشتی است که برای سیستم گوارشی قابل جذب نیست. بره موم خام معمولا به عنوان ماده اولیه برای تولید انواع دارو استفاده میشود. بره موم فرآوری شده بره موم خالص و تصفیه شده است که همان خواص را دارد با این تفاوت که برای سیستم گوارشی انسان قابل هضم و جذب است. کپسول بره موم، عصاره بره موم، پودر بره موم و قرص بره موم چهار نوع از بره موم فرآوری شده است که در بازار به فروش میرسد.

قیمت بره موم سبز

قیمت ویژه بره موم

برای برداشت بره موم زنبورداران از وسیله ای به نام تله بره موم استفاده میکنند. زنبور های عسل دارای غریزه ای هستند که در صورت مواجهه با شکاف یا منفذی غیر عادی در کندو آن را با بره موم پر میکنند. تله بره موم تخته ای پر از شکاف و منفذ است که زمانی که در کندوی عسل قرار میگیرد زنبور های عسل آنرا با بره موم پر میکنند. زمانی که تله از بره موم پر شد زنبور دار آن را از کندو خارج میکند و بره موم را برداشت میکند. زنبور عسل برای تولید بره موم صمغ را به کمک پاهای خود جمع آوری میکند و آن را قطعه قطعه کرده در کیسه پاهای خود به کندو حمل میکند. زمانی که بره موم به کندو رسید زنبور ها آن را با موم و گرده گل ترکیب کرده و بره موم را میسازند.

بره موم باعث درمان انواع بیماری از جمله سرطان میشود و همچنین مصرف بره موم باعث تقویت سیستم ایمنی، تقویت روده و درمان کولیت روده میشود. مصرف بره موم انواع عفونت ها از جمله عفونت های ریوی را درمان میکند.

افرادی که به دنبال خرید عمده بره موم هستند معمولا تولید کننده هایی میباشند که از بره موم محصولاتی را تولید کرده و به بازار عرضه میکنند. شما عزیران برای تهیه بره موم و سایر محصولات زنبور عسل میتوانید با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.