تجارت موم زنبور عسل در ایران در مرکز عسل یاس انجام میشود. در این مقاله میخواهیم به بررسی موم زنبور عسل و انواع آن و خواص و کاربرد های موم زنبور عسل بپردازیم. جهت سفارش موم به انتهای این مقاله مراجعه نمایید.

تجارت موم

خرید موم زنبور عسل

موم یکی از فراورده های جانبی زنبور عسل است.موم زنبور عسل دارای خواص و کاربردهای زیادی است که در ادامه آنرا مورد بررسی قرار میدهیم.موم را غده های سطح شکمی زنبور عسل تولید میکنند.موم در ابتدا شفاف و بیرنگ است.اما با جویده شدن توسط زنبور عسل رنگ آن زرد میشود.

زنبور عسل در کندو از موم استفاده های بسیاری میکند.به وسیله موم، زنبور عسل خانه های کندو را میسازد.خانه های شش ضلعی کندوی عسل را زنبور عسل با موم میسازداین خانه ها محل ذخیره عسل و گرده گلمیباشد.خانه های شش ضلعی کندو همچنین برای تخم گذاری ملکه و نگه داری نوزادان زنبور عسل است.در نتیجه تولید موم در کندو بسیار حیاتی و مهم است.

تجارت موم

قیمت موم عسل

زنبور عسل برای تولید نیم کیلو موم، سه کیلو عسل مصرف میکند.علاوه بر این تولید موم توسط زنبور عسل بسیار زمان بر است.این دو موضوع برای زنبور داری که میخواهد محصولاتش به سرعت تولید شود به صرفه نیست.بنابراین زنبوردار موم را به صورت آماده برای کلنی هایش تهیه میکند.موم در بازار به دو صورت موم کلوخ و موم ورقه ای عرضه میشود.زنبور عسل از موم ورقه ای آج شده و تصفیه شده استفاده میکنند.زمانی که زنبوردار موم آج شده را در کندو قرار میدهد.زنبور عسل با تولید موم به ارتفاع خانه های شانها می افزاید.

تجارت موم

فروش موم زنبور عسل

دقت کنید که مومی را که تهیه میکنید خالص و تصفیه شده باشد.موم ناخالص و تصفیه نشده اصلا برای زنبورداری که محصول با کیفیت میخواهد جالب نیست.گاهی در موم عسل ماده ای به نام پارافین یافت میشود.پارافین یکی از ناخالصی های خطرناک در موم زنبور عسل است.

برای تشخیص وجود پارافین در موم زنبورعسل باید قطعه کوچکی از آن را بسوزانید.اگر پارافین در موم وجود داشت بوی پارافین از آن بلند میشود.وجود موم پارافین دار در کندو به منزله وجود سم است.در این صورت محصولات حاصل از آن نیز برای سلامتی بدن مضر است.البته بهترین روش تشخیص موم ناخالص بردن نمونه آن به آزمایشگاه است.

تجارت موم

خرید اینترنتی موم عسل

موم طبیعی زنبور عسل مصارف زیادی دارد.موم برای مجسمه سازی و قالبسازی کاربرد دارد.هم چنین این محصول در زنبورداری نیز به کار برده میشود.

از موم عسل برای تولید لوازم آرایشی بهداشتی استفاده میشود.زنبور داران از موم آج شده برای موم زمینه کندو هایشان استفاده میکنند.موم زنبور عسل به صورت خوراکی نیز مصرف میشود.قیمت موم زنبور عسل بستگی به حجم سفارشی دارد.عامل تاثیر گذار دیگر در قیمت موم حالت موم میباشد.موم آج شده همان موم تصفیه شده عادی است که در دستگاه موم آج کن تولید میشود.

از موم در صنعت شمع سازی نیز استفاده میشود.موم در بازار به دو صورت تهیه میشود:موم تخته ای یا همان موم فله ای و موم ورقه ای آجدارموم ورقه ای در دو طرف خود آج شده است.موم ورقه ای نسبت به موم تخته ای دارای مزایایی است..یکی از این مزایا حمل و نقل آسان آن است.از دیگر مزایای آن میتوان به دورریز صفر موم ورقه ای اشاره کرد.

تجارت موم

تجارت موم زنبور عسل

فصل برداشت موم عسل از اوایل تابستان تا اواسط پاییز است.به موم ورقه ای برگه موم نیز گفته میشود.موم صنعتی به مومی گفته میشود که زنبور عسل در تولید آن نقض ندارد.در حقیقت موم صنعتی موم طبیعی نیست و تقلبی است.مرکز عسل یاس مرکز پخش انواع موم طبیعی میباشد.جهت سفارش محصول با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.