قیمت خرید بره موم خام سبز طبیعی در مرکز تخصصی فروش و عرضه فرآورده های ارگانیک زنبور عسل یاس قابل استعلام است. شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از خواص بره موم و آشنایی بیشتر با این محصول پر خاصیت زنبور عسل،همچنین اطلاع از چگونگی سفارش و خرید این محصول با مقاله زیر همراه باشید.

قیمت خرید بره موم

قیمت خرید بره موم سبز

بره موم یکی از محصولات جانبی کندوی زنبور عسل است. بره موم ماده ای خمیری شکل حاصل طبیعت با منشا گیاهی و بویی مطبوع است. بره موم نسبت به عسل طبیعی که محصول اصلی کندوی زنبور عسل به حساب می آید، کمتر شناخته شده است. اما خواص دارویی بره موم از عسل طبیعی بیشتر است. قیمت هر کیلو بره موم یا فرآورده بره موم از قیمت هر کیلو عسل طبیعی بییشتر است. بره موم در رنگ های سبز، قهوه ای و سیاه در بازار دیده میشود. در حال حاضر در بازار خرید و فروش بره موم، بره موم سبز مرغوب ترین نوع بره موم و گران ترین نوع بره موم به حساب می آید. رنگ بره موم به رنگ ترکیبات تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بره موم از صمغ، گرده گل و موم تشکیل شده است. رنگ بره موم تا حدود زیادی به رنگ صمغ موجود در آن بستگی دارد. بره موم دارای خاصیت تغییر شکل در دما های مختلف است. بره موم در دمای پایین سخت و شکننده و در دمای بالا نرم و خمیری و حالت پذیر است. تغییر شکل بره موم در دما های مختلف به دلیل وجود موم عسل در آن است. در کندو از بره موم به عنوان ماده ضد عفونی کننده ی قوی استفاده میشود. زنبور های عسل از بره موم برای پاک نگه داشتن محیط کندو استفاده میکنند. زنبورهای همچنین از بره موم به عنوان سیمانی برای بستن درز ها و شکاف های دیواره کندو استفاده میکنند.

 

بره موم در دو نوع بره موم خام و بره موم فراوری شده در بازار یافت میشود. بره موم خام همان بره مومی است که زنبوردار همان ابتدا از کندوی عسل برداشت میکند. بره موم خام دو مشکل دارد. اول اینکه بره موم خام دارای ناخالصی مانند گرد و خاک میباشد. دوم اینکه بره موم خام به پاکسازی لوله گوارشی کمک میکند اما برای سیستم گوارشی بدن قابل جذب نیست. بره موم فرآوری شده تمام خواص بره موم خام را در خود دارد با این تفاوت که کاملا خالص است و برای سیستم گوارشی قابل جذب است.

برای اطلاع از قیمت خرید بره موم با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.

قیمت خرید بره موم

مرکز فروش محصولات بره موم

بره موم به صورت مستقیم تسط زنبور های عسل تولید میشود. زنبورها برای تولید بره موم صمغ را از روی گیاهان جمع آوری میکنند و به کندو می آورند. زمانی که صمغ به درون کندو رسید، زنبور های عسل آن را با گرده گل و موم عسل ترکیب کرده و بره موم تولید میکنند. برداشت بره موم به کمک تله بره موم انجام میشود. زنبور های عسل در صورت مواجهه با شکاف در کندو آن را با بره موم پر میکنند. تله بره موم یک تخته پر از شکاف و منفذ است. زنبوردار تله بره موم را در کندو قرار میدهد و زمانی که از بره موم پر شد آن را خارج کرده و بره موم را برداشت میکند.

خواص بره موم آنقدر زیاد است که در یک مقاله نمیگنجد بنابراین به خصوصیات کلی آن اشاره میکنیم. بره موم سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند و باعث درمان کولیت روده میشود. بره موم زخم معده و انواع زخم ها و التهابات بدن را درمان میکند. مصرف بره موم باعث درمان سرطان و پیشرفت تومور میشود.

فروش بره موم خام در مرکز عسل یاس با قیمت مناسب و ضمانت نامه آزمایشگاه انجام میشود. برای اطلاعات بیشتر با مدیر فروش در تماس باشید.