مرکز عسل یاس، فروشگاه تخصصی محصولات بره موم با ضمانت نامه آزمایشگاه و قیمت مناسب میباشد. برای اطلاع از خواص بره موم برای سلامت بدن و همچنین نحوه سفارش و تهیه محصولات بره موم با مقاله زیر همراه باشید.

فروشگاه بره موم

قیمت بره موم سبز

بره موم یکی از محصولات جانبی کندوی زنبور عسل است. بره موم ماده ای خمیری شکل با بویی مطبوع و منشا گیاهی دارد. بره موم به چسب زنبور عسل نیز معروف است. بره موم به اندازه ی محصول اصلی کندوی عسل شناخته شده نیست اما خوص بسیار زیادی برای سلامت بدن انسان دارد. قیمت هر کیلو بره موم از قیمت یک کیلو عسل طبیعی بیشتر است. این به دلیل نوع برداشت بره موم و خواص شگفت انگیز بره موم است. بره موم در طب سنتی و طب اسلامی برای درمان انواع بیماری ها استفاده میشود. بره موم به دو دسته کلی بره موم خام و بره موم فرآوری شده تقسیم بندی میشود. بره موم خام همان بره موم برداشت شده از کندوی عسل است. بره موم خام معمولا حاوی ناخالصی است و برای سیستم گوارشی بدن قابل هضم نیست. از بره موم خام معمولا به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد دارویی و بهداشتی استفاده میشود. بره موم خام به پاکسازی درونی لوله گوارشی کمک میکند اما برای آن قابل جذب نیست. بره موم فرآوری شده همان بره موم خام با همان خواص دارویی است با این تفاوت که کاملا تصفیه شده و خالص است و برای سیستم گوارشی قابل جذب است. این محصول در سه رنگ سبز، قهوه ای و سیه در بازار بره موم موجود است. بره موم سبز در حال حاضر مرغوب ترین نوع بره موم به شمار می آید.

رنگ بره موم تا حدود زیادی به رنگ ترکیبات تشکیل دهنده آن بستگی دارد. بره موم تشکیل شده از موم عسل، گرده گل و صمغ گیاهان است. صمغ موجود در بره موم تا حد زیادی بر روی رنگ بره موم اثر میگذارد. بره موم در دماهای مختلف واکنش های متفاوتی از خود نشان میدهد. بره موم در دمای پایین سخت و شکننده است. همین ماده در دمای بالا نرم و خمیری شکل میشود. دلیل این تغییر حالت بره موم در دما های مختلف وجود موم عسل در آن است. بره موم در کندوی عسل به عنوان ماده ی ضدعفونی کننده قوی به کار برده میشود، زنبور های عسل از بره موم برای پاک و تمیز نگه داشتن محیط درونی کندو استفاده میکنند. همچنین از بره موم به عنوان سیمانی برای بستن درز ها و شکاف های دیواره کندو استفاده میکنند.

برای اطلاع از قیمت بره موم سبز و سفارش محصولات بره موم با مدیر فروش مرکز عسل یاس در تماس باشید.

فروشگاه بره موم

فروشگاه محصولات بره موم

زنبور عسل برای تولید بره موم به جمع آوری صمغ میپردازد. زنبور عسل به کمک نیروی پاها و آرواره هایش صمغ را از روی درختان و گیاهان جدا میکند. سپس به کمک آرواره های خود آن را به قطعات کوچکتر تقسیم میکند. سپس قطعات بره موم را در کیسه های پاهای عقبی خود قرار داده و به کندو میبر. وقتی که صمغ به درون محیط کندو رسید، زنبور های عسل آن را با گرده گل و موم عسل ترکیب میکنند و بره موم تولید میکنند.

بره موم خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. بره موم برای تقویت سیستم گوارشی بسیار مفید است و باعث درمان کولیت روده میشود. بره موم ضد تومور و ضد میکروب است. این محصول برای پوست و رحم مفید است. مصرف بره موم باعث بهبود عملکرد ریه ها میشود. همچنین بره موم عفونت ریوی را از بین میبرد. بره موم باعث بهبود زخم ها میشود. مصرف بره موم زخم معده را درمان میکند.بره موم برای درمان سرماخوردگی مفید است. این محصول باعث درمان عفونت مجاری ادارای میشود.

برای خرید بره موم خام یا بره موم فراوری شده با مدیر فرو در تماس باشید.